Příklad Německo

Německo je s 233 obyvateli na km² čtyřikrát hustěji osídleno, než je světový průměr. Takto funguje společnost o rozloze 1 000 m² a 100 % obnovitelné energie.


Příklad Německo
Německo je s 233 obyvateli na km² čtyřikrát hustěji osídleno, než je světový průměr. Takto funguje společnost o rozloze 1 000 m² a 100 % obnovitelné energie.

  Více přírody prostřednictvím domů s klimatickou nadřazeností


S projektem GEMINI next Generation je myšlenka domu zcela nově definována: Výroba energie, produkce potravin, negativní uzavření půdy umožňují odsunout neefektivní využívání půdy.

Díky těmto vlastnostem vznikají nové sídelní oblasti, kde se mohou stavět pouze klimaticky nadstandardní domy, kde pozemky stojí jen tolik, co zemědělská půda. Tyto nové sídelní oblasti jsou v územním plánu pozemky pro energetiku a potraviny.

Při simulaci se přerozdělí 500 km² v rámci využití půdy. U lesů, vodních ploch a luk (krmivo pro zvířata) se předpokládá 5% využití, u ostatních 100% využití.


Půda pro výrobu energie a potravin Pasáž na 500 km² Celkem
Oblast 600 m² 500 km²
Z toho silnice 0 m² 80 km²
Obyvatelé 2 1.400.000
Fotovoltaika 40 kW 28 GW
Skladování elektřiny 120 kWh 84 GWh
Vertikální zahradnictví Aeroponic 60 m² 42 km²
Zastávka animace Start
Typ použití Barevný kód Změna Celkem
Půda pro výrobu energie a potravin
    -                
Staré budovy
    -                
Rekreace
    -                
Dopravní komunikace
    -                
Různé a úhor
Forest
    -                
Voda
    -                
Louka (krmivo pro zvířata)
    -                
Potraviny
    -                
Energie a suroviny
    -                
 
  Oblast Posuzovaná oblast na obyvatele
Oblasti se 100% využitím
Oblasti s 5% využitím
CelkemStále větší část obyvatelstva žije v nově zastavěných plochách pro výrobu energie a potravin až do 80. let. Přebytečná sluneční energie se využívá s energií na metanol a slouží k doplnění snížené výroby sluneční energie v zimě pomocí paroplynových elektráren.

Pro skladování metanu je v Německu v roce 2020 k dispozici 24 km³ podzemních zásobníků plynu. To představuje 240 TWh chemické energie, kterou lze pomocí elektráren s kombinovaným cyklem přeměnit na 144 TWh elektřiny.

Civilizace o rozloze 1000 m² Civilizace o rozloze 1000 m²
Více prostoru pro přírodu, více prostoru pro lidi, konec plýtvání půdou kvůli jejímu neefektivnímu využívání, konec ničení přírody kvůli nesmyslné neefektivitě.


Pravidlo 111: 1 m² 1 EUR 1 rok Pravidlo 111: 1 m² 1 EUR 1 rok
Je možné za tuto žádost zaplatit daň z užívání pozemku ve výši 1 EUR za metr čtvereční a rok? Tato upravená s částečným využitím a částečným charakterem.


Riziko velkoplošného zemědělství Riziko velkoplošného zemědělství
Neefektivní systémy nejenže ničí přírodu svými enormními nároky na prostor, ale jsou také nespolehlivé a jejich provozování vyžaduje obrovské úsilí.


          Příklad Německo: Německo je s 233 obyvateli na km² čtyřikrát hustěji osídleno, než je světový průměr. Takto funguje společnost o rozloze 1 000 m² a 100 % obnovitelné energie. https://1000m2.pege.org/germany-cs/