Príklad Nemecko

S 233 obyvateľmi na km² je Nemecko štyrikrát hustejšie osídlené, než je svetový priemer. Takto funguje spoločnosť s rozlohou 1 000 m² a 100 obnoviteľných zdrojov energie.


Príklad Nemecko
S 233 obyvateľmi na km² je Nemecko štyrikrát hustejšie osídlené, než je svetový priemer. Takto funguje spoločnosť s rozlohou 1 000 m² a 100 obnoviteľných zdrojov energie.

  Viac prírody vďaka klimatickým domom


S projektom GEMINI next Generation sa myšlienka domu úplne mení: Výroba energie, produkcia potravín, negatívne uzatváranie pôdy umožňujú odsunúť neefektívne využívanie pôdy.

Kvôli týmto vlastnostiam existujú nové oblasti osídlenia, kde sa môžu stavať len klimaticky nadštandardné domy, kde pozemky stoja len toľko, čo poľnohospodárska pôda. Tieto nové oblasti osídlenia sú v územnom pláne pozemkami na výrobu energie a potravín.

Pri simulácii sa prerozdelí po 500 km² vo využívaní pôdy. Les, voda a lúka (krmivo pre zvieratá) sa predpokladajú s 5 % využitím, ostatné so 100 % využitím.


Pôda na výrobu energie a potravín Priechod na 500 km² Celkom
Oblasť 600 m² 500 km²
Z ktorých ciest 0 m² 80 km²
Obyvatelia 2 1.400.000
Fotovoltaika 40 kW 28 GW
Skladovanie elektrickej energie 120 kWh 84 GWh
Vertikálne záhradníctvo Aeroponic 60 m² 42 km²
Zastávka animácie Štart
Typ použitia Farebný kód Zmena Celkom
Pôda na výrobu energie a potravín
    -                
Staré budovy
    -                
Rekreácia
    -                
Dopravné cesty
    -                
Ostatná a úhorová pôda
Forest
    -                
Voda
    -                
Lúka (krmivo pre zvieratá)
    -                
Potraviny
    -                
Energia a suroviny
    -                
 
  Oblasť Hodnotená oblasť na obyvateľa
Oblasti so 100 % využívaním
Oblasti s 5 % využívaním
CelkomStále väčšia časť obyvateľstva žije v novovybudovaných oblastiach pre energetické a potravinové účely až do roku 80r. Prebytočná slnečná energia sa využíva s energiou na metanol a používa sa na doplnenie zníženej výroby slnečnej energie v zime v elektrárňach s kombinovaným cyklom.

Na uskladnenie metánu je v Nemecku v roku 2020 k dispozícii 24 km³ podzemných zásobníkov plynu. To predstavuje 240 TWh chemickej energie, ktorú možno pomocou elektrární s kombinovaným cyklom premeniť na 144 TWh elektrickej energie.

Civilizácia s rozlohou 1000 m² Civilizácia s rozlohou 1000 m²
Viac priestoru pre prírodu, viac priestoru pre ľudí, koniec plytvania pôdou kvôli neefektívnemu využívaniu, koniec ničenia prírody kvôli nezmyselnej neefektívnosti.


Pravidlo 111: 1 m² 1 EUR 1 rok Pravidlo 111: 1 m² 1 EUR 1 rok
Je možné za túto žiadosť zaplatiť daň za užívanie pozemku vo výške 1 EUR za meter štvorcový a rok? Táto upravená s čiastočným využitím a čiastočným charakterom.


Riziko veľkoplošného poľnohospodárstva Riziko veľkoplošného poľnohospodárstva
Neefektívne systémy nielenže ničia prírodu svojimi obrovskými nárokmi na priestor, ale sú aj nespoľahlivé a ich prevádzka je možná len s veľkým úsilím.


          Príklad Nemecko: S 233 obyvateľmi na km² je Nemecko štyrikrát hustejšie osídlené, než je svetový priemer. Takto funguje spoločnosť s rozlohou 1 000 m² a 100 obnoviteľných zdrojov energie. https://1000m2.pege.org/germany-sk/