Örnek Almanya

Almanya, km² başına 233 kişi ile dünya ortalamasından dört kat daha yoğun bir nüfusa sahip. İşte 1.000 m² toplum ve 100 yenilenebilir enerji böyle çalışır.


Örnek Almanya
Almanya, km² başına 233 kişi ile dünya ortalamasından dört kat daha yoğun bir nüfusa sahip. İşte 1.000 m² toplum ve 100 yenilenebilir enerji böyle çalışır.

  İklim üstünlüğü evleri sayesinde daha fazla doğa


proje GEMINI next Generation ile ev fikri tamamen yeniden tanımlanıyor: Enerji üretimi, gıda üretimi, negatif toprak sızdırmazlığı, verimsiz arazi kullanımını geri itmeyi mümkün kılıyor.

Bu özelliklerinden dolayı, sadece iklim üstünlüğü olan evlerin inşa edilebileceği, arazinin sadece tarım arazisi kadar maliyetli olduğu yeni yerleşim alanları vardır. Bu yeni yerleşim alanları enerji ve gıda için imara açılan arazilerdir.

Simülasyonda, arazi kullanımında her biri 500 km² yeniden dağıtılmıştır. Orman, su ve çayırın (hayvan yemi) her birinin %5, geri kalanının %100 kullanımda olduğu varsayılmıştır.


Enerji ve gıda için arazi Pasaj 500 km² başına Toplam
Alan 600 m² 500 km²
Hangi yoldan 0 m² 80 km²
Konut Sakinleri 2 1.400.000
Fotovoltaik 40 kW 28 GW
Elektrik depolama 120 kWh 84 GWh
Dikey Bahçecilik Aeroponik 60 m² 42 km²
Animasyon Durağı Başlangıç
Kullanım türü Renk kodu Değişim Toplam
Enerji ve gıda için arazi
    -                
Eski binalar
    -                
Rekreasyon
    -                
Trafik Yolları
    -                
Diğer ve nadasa bırakılmış arazi
Orman
    -                
Su
    -                
Çayır (hayvan yemi)
    -                
Yemek
    -                
Enerji ve hammaddeler
    -                
 
  Alan Değerlendirilen alan kişi başına
100 kullanıma sahip alanlar
Kullanım oranı %5 olan alanlar
ToplamNüfusun artan bir oranı, 80'li yıllara kadar enerji ve gıda için yeni inşa edilen alanlarda yaşamaktadır. Güneş enerjisinin fazlası metanole dönüştürülmekte ve kışın azalan güneş enerjisini tamamlamak için kombine çevrim santralleri tarafından kullanılmaktadır.

Metanın depolanması için 2020 yılında Almanya'da 24 km³ yeraltı gaz deposu halihazırda mevcuttur. Bu, kombine çevrim enerji santralleri ile 144 TWh elektriğe dönüştürülebilecek 240 TWh kimyasal enerji anlamına gelmektedir.

1000 m²'lik uygarlık 1000 m²'lik uygarlık
Doğa için daha fazla alan, insanlar için daha fazla alan, verimsiz kullanım nedeniyle arazi israfına son, saçma sapan verimsizlik için doğanın yok edilmesine son.


111 kuralı: 1 m² 1 EUR 1 yıl 111 kuralı: 1 m² 1 EUR 1 yıl
Bu uygulama için metrekare ve yıl başına 1 EUR arazi kullanım vergisi ödemek mümkün müdür? Bu kısmi kullanım ve kısmi doğa ile değiştirilmiştir.


Büyük ölçekli tarım riski Büyük ölçekli tarım riski
Verimsiz sistemler yalnızca muazzam alan gereksinimleriyle doğayı tahrip etmekle kalmaz, aynı zamanda güvenilmezdir ve ancak büyük bir çabayla çalıştırılabilir.


          Örnek Almanya: Almanya, km² başına 233 kişi ile dünya ortalamasından dört kat daha yoğun bir nüfusa sahip. İşte 1.000 m² toplum ve 100 yenilenebilir enerji böyle çalışır. https://1000m2.pege.org/germany-tr/